5 uker for 5 kr
Prøv fauna.no med full tilgang til alt innhold.
Inkluderer søkbart arkiv, e‑bøker og eksklusive saker.
Start for 5 kr
Fornyes automatisk. Avslutt når du vil.

Jeger Fredrick Bjerke hevder at bildet av en hannulv med et GPS-halsbånd viser at det er for stramt.

Bjerke sier til Nettavisen at han i ti år forsøkt å rette oppmerksomhet mot problemet med for trange GPS-halsbånd på ulver. Han sier at situasjonen nå er så alvorlig at han vurderer å anmelde forskerne som har satt på halsbåndene.

Bjerke uttrykker at det er positivt at det er jegere som nå tar opp problemet. Selv om han ikke er en stor tilhenger av ulver, mener han at de ikke skal lide.

Bjerke understreker at alle dyr har egenverdi, og at ingen dyr skal lide. Han mener at bildet av ulven med det slitt bort pels rundt halsen er et klart bevis på at GPS-halsbåndene er for trange.

Meld deg på nyhetsbrevet

Meld deg på Faunas gratis nyhetsbrev for å holde deg oppdatert om saker publisert på fauna.no.

Vi spammer ikke! Les vår personvernerklæring.

Takk for at du leser Fauna.no. BLI ABONNENT: Som abonnent (FAUNA+) støtter du redaksjonens arbeid. Send oss gjerne tips om saker til vår e-post: fauna@fauna.no. Send eventuelt kryptert melding via Telegram eller WhatsApp til 95844091.