En ulv ble skutt i Verdal mandag kveld mens den etter sigende jaget sau. Totalt 16 lam og en rein er bekreftet tatt av ulven, og flere lam er savnet.

Mandag kveld skjøt et jaktlag en ulv i Verdal i Trøndelag. Det melder NTB som siterer Stjørdals-Nytt. Fellingsleder Oddleiv Aksnes opplyser til avisen at ulven ble skutt omtrent en halvtime til tre kvarter før klokken 22.00. Ulven, en tispe, ble skutt mens den var i ferd med å jage sau på Verdalssida mot sørvest av Terrvola-området.

Stor innsats fra jaktlaget

Rådgiver Roar Leirset for skog og utmark i Verdal kommune koordinerte jaktlag fra fire kommuner under fellingen. Han forteller til Adressa at ulven var aktiv i området.

Leirset anslår at tolv til tretten mann deltok aktivt i jaktutøvelsen. Statsforvalteren hadde opprinnelig gitt en uke med fellingstillatelse på ulven, som senere ble forlenget med ytterligere en uke. Tillatelsen var gyldig til tirsdag klokken 12.00.

Meld deg på nyhetsbrevet

Faunas nyhetsbrev gir deg fri tilgang til enkelte notiser og daglige nyheter – for full tilgang trenger du et abonnement.

Vi spammer ikke! Les vår personvernerklæring.

Takk for at du leser Fauna.no. BLI ABONNENT: Som abonnent (FAUNA+) støtter du redaksjonens arbeid. Send oss gjerne tips om saker til vår e-post: fauna@fauna.no. Send eventuelt kryptert melding via Telegram eller WhatsApp til 95844091.