Du ser bare én av sakene

Denne artikkelen er bare én del av dekningen. Som abonnent får du tilgang til alle sakene på fauna.no.

Les alle sakene

En mann er død etter en tragisk jaktulykke i Ringsaker.

Politiet etterforsker hendelsen, men bekrefter at ingen andre enn avdøde var involvert. Samtidig arbeides det med tekniske og taktiske undersøkelser for å finne ut hva som faktisk skjedde.

Politiet mottok melding om en jaktulykke i Ringsaker søndag like før klokken 12. Den tragiske hendelsen fant sted midt under jakten, og det var kun den avdøde som var direkte involvert. Mannen ble funnet med skuddskader, og det ble raskt konstatert at han hadde omkommet.

Operasjonsleder Bård Einar Hoft forteller til NRK at helsevesenet og politiet rykket ut til stedet umiddelbart etter meldingen, men at mannens liv dessverre ikke sto til å redde.

STØTT FAUNA.NO

Vil du være med og styrke Fauna.no?

Enten du følger Fauna.no ofte eller bare stikker innom av og til, kan du støtte arbeidet vårt. Fauna.no skal være på naturens og faunaens parti, løfte fram det som trues, stille kritiske spørsmål og gi plass til saker som ellers lett blir oversett.

Støtt med Vipps #658029 Støtte til Fauna.no

Du bestemmer selv hvor mye du vil bidra med.

Åpne Vipps og søk etter 658029.

Søk 658029 i Vipps

QR-kode for støtte til Fauna.no Skann med Vipps Velg beløpet selv

Frivillig engangsstøtte – ingen abonnement eller binding.

– Vi responderte med helsevesen og politi til stedet. Og kunne dessverre raskt konstatere at vedkommende var død, sier operasjonsleder Bård Einar Hoft til NRK.

Undersøkelser fortsetter

Ifølge politiet ble mannen funnet med skuddskader forårsaket av hans eget våpen. Mannen var del av et jaktlag i Nordre Ringsaker, men ingen andre skal ha vært direkte involvert i ulykken.

Hoft opplyser at politiet er i gang med både taktiske og tekniske undersøkelser for å avdekke årsaken til ulykken.

– De har oppfattet et skudd og løpt til, og funnet den omkommende med skuddskader, sier operasjonsleder Hoft til HA.

Politiet ønsker ikke å gå nærmere inn på hva som ble jaktet på, eller hvor mange personer som deltok i jaktlaget.

Påvirkede pårørende

Den avdøde var lokal i området, og de pårørende er varslet om det tragiske dødsfallet. Politiet fortsetter etterforskningen for å få en bedre forståelse av hendelsesforløpet og omstendighetene rundt ulykken.

Meld deg på nyhetsbrevet

Meld deg på Faunas gratis nyhetsbrev for å holde deg oppdatert om saker publisert på fauna.no.

Vi spammer ikke! Les vår personvernerklæring.

Takk for at du leser Fauna.no. BLI ABONNENT: Som abonnent (FAUNA+) støtter du redaksjonens arbeid. Send oss gjerne tips om saker til vår e-post: fauna@fauna.no. Send eventuelt kryptert melding via Telegram eller WhatsApp til 95844091.