back to top

10 organisasjoner ber fylkesmannen gripe inn

- Advertisement -

10 ulike naturvernorganisasjoner som har klaget inn en E6-utbygging i Trøndelag til fylkesmannen, klager på nytt.

Årsaken er at lokale politikere i hovedutvalget for plan og miljø i Stjørdal ga Nye Veier dispensasjon til å lage en mindre fylling i sjøen ved Hellstranda. Tillatelsen gjelder 4.000 kvadratmeter ved innslaget til Helltunnelen.

– Vi håper kommunen nå ikke bevisst trenerer saken slik at at mer av anleggsarbeidet kan settes i gang, sier fagsjef Håkon Berg Sundet i organisasjonen Norske Lakseelver til Bladet.

Organisasjonene mener at dispensasjonen som politikerne har gitt, ikke er gyldig. Derfor ber de om at anleggsarbeidet langs Hellstranda stoppes umiddelbart.

Organisasjonene mener at det haster å få behandlet den nye klagen. De vil forhindre at arbeidet skal komme i gang før klagen er behandlet.

Disse organisasjonene står ifølge Bladet bak klagen sompolitikerne i Stjørdal må ta stilling til Trøndelag, Norsk Ornitologisk Forening, Sabima, Stjørdal Jeger- og Fiskerforening, NJFF Nord-Trøndelag, Norges Jeger- og Fiskerforbund, Stjørdalsvassdragets Elveeierlag, Norske Lakseelver, Naturvernforbundet i Stjørdal og Meråker og Naturvernforbundet.

Fauna.nohttps://www.fauna.no
Takk for at du leser Fauna.no. Ta gjerne kontakt via Signal (kryptert) eller WhatsApp (kryptert) for telefon nummer 95844091. Send oss gjerne en vanlig e-post dersom du ikke trenger nettbeskyttelse: fauna@fauna.no

Mer fra forfatteren

Relaterte artikler

Advertisment

Siste nytt

Krav om 170 ulver i Norge: – Bestanden på randen av kollaps

Slår alarm om ulven i Norge, og krever minimumsnivå på 170 ulver i for å unngå utryddelse.

Klimavarsel fra dypet: Nordsjøen overrasker forskerne med sensasjonelt funn

Et internasjonalt forskningstokt har nylig avslørt overraskende og tankevekkende funn fra Nordsjøen.

Historisk havørnprosjekt fullført etter 18 års samarbeid

Fire norske havørner sluppet fri i Killarney nasjonalpark markerer slutten på et unikt restaureringsprosjekt.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra Fauna.no

Vil vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!