back to top

Miljødirektoratet bevilger penger Ilene og Færder

- Advertisement -

Miljødirektoratet har godkjent en tilskuddsbevilgning på én million kroner til naturveiledning ved Besøkssenter Færder nasjonalpark og Besøkssenter våtmark Ilene for 2024.

Miljødirektoratet har etter en grundig vurdering av søknaden besluttet å innvilge et tilskudd på 1.001.750 kroner. Midlene er øremerket naturveiledning ved Besøkssenter Færder nasjonalpark og Besøkssenter våtmark Ilene.

Bevilgningens begrunnelse

Tilskuddet er basert på innsendt dokumentasjon og tidligere godkjente rapporter. Bevilgningen er i samsvar med statsbudsjettet og gjeldende forskrifter. Midlene skal brukes til administrasjon, planlegging og gjennomføring av naturveiledning i løpet av året.

Mottakere av tilskuddet er pålagt å levere en faglig rapport og regnskap i Miljødirektoratets elektroniske søknadssenter innen gitte frister. Utbetalingene vil skje i fire deler, med den første på 300.000 kroner den 13. februar 2024.

Fauna.nohttps://www.fauna.no
Takk for at du leser Fauna.no. Ta gjerne kontakt via Signal (kryptert) eller WhatsApp (kryptert) for telefon nummer 95844091. Send oss gjerne en vanlig e-post dersom du ikke trenger nettbeskyttelse: fauna@fauna.no

Mer fra forfatteren

Relaterte artikler

Advertisment

Siste nytt

Krav om 170 ulver i Norge: – Bestanden på randen av kollaps

Slår alarm om ulven i Norge, og krever minimumsnivå på 170 ulver i for å unngå utryddelse.

Klimavarsel fra dypet: Nordsjøen overrasker forskerne med sensasjonelt funn

Et internasjonalt forskningstokt har nylig avslørt overraskende og tankevekkende funn fra Nordsjøen.

Historisk havørnprosjekt fullført etter 18 års samarbeid

Fire norske havørner sluppet fri i Killarney nasjonalpark markerer slutten på et unikt restaureringsprosjekt.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra Fauna.no

Vil vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!