back to top

Nina Hjellegjerde blir ny sjef i Bellona

- Advertisement -

Miljøstiftelsen Bellona har valgt Nina Hjellegjerde som sin nye leder.

Nina har jobbet mye med ledelse i store organisasjoner og kjenner Bellona godt. Hun har vært nestleder der siden i fjor sommer. Nina Hjellegjerde har jobbet i mange år med å lede og utvikle organisasjoner. Hun har vært i land med krig og krise for UNICEF, hvor hun hjalp med skoleprosjekter.

Nina har også hjulpet Flyktninghjelpen og jobbet for Atlas-alliansen, som jobber med menneskerettigheter. Hun har studert utviklingsstudier og har en mastergrad i utdanning.

Mange gode ideer

– Jeg gleder meg til å jobbe med teamet i Bellona. Vi har mange gode ideer for hvordan vi kan løse klimaproblemer. Jeg tror min erfaring kan hjelpe Bellona å vokse, sier Nina Hjellegjerde.

Styret i Bellona, med Henrik Lund i spissen, er veldig fornøyd med å ha Nina som ny leder. De sier at Nina allerede har vist at hun er veldig dyktig. Bellona har vokst mye de siste årene, både i Norge og i andre land.

– Vi er veldig glade for at Nina vil lede Bellona videre. Hun har vist at hun er veldig verdifull for oss, sier Henrik Lund, styreleder i Bellona.

Verdifull erfaring

Frederic Hauge, som startet Bellona, sier at Ninas erfaring fra andre land er veldig viktig for Bellona. Bellona har nå over 70 ansatte i flere land, og de planlegger å vokse mer.

Både Hauge og Lund takker også Hallstein Havåg for det han har gjort som leder i Bellona de siste fire årene.

De sier at Bellona nå står sterkere takket være ham.Med Nina Hjellegjerde som leder ser Bellona frem til en spennende tid. Nina sin erfaring og ledelse vil hjelpe Bellona i arbeidet med miljø- og klimautfordringer.

Fauna.nohttps://www.fauna.no
Takk for at du leser Fauna.no. Ta gjerne kontakt via Signal (kryptert) eller WhatsApp (kryptert) for telefon nummer 95844091. Send oss gjerne en vanlig e-post dersom du ikke trenger nettbeskyttelse: fauna@fauna.no

Mer fra forfatteren

Relaterte artikler

Advertisment

Siste nytt

Skjøt feil bjørn etter angrep i Jarfjord

Statens naturoppsyn har skutt feil bjørn i Finnmark.

Rovviltets Røst: – Uklart grunnlag og farlig presedens

«Vedtaket er forhastet, dårlig begrunnet og setter en farlig presedens for forvaltningen.»

Bjørnen i Jarfjord skal skytes etter angrep

Miljødirektoratet har besluttet at bjørnen som mandag kveld angrep og bet en mann i Jarfjord, skal skytes.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra Fauna.no

Vil vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!