back to top

Medlemsboom i Naturvernforbundet etter tap i Fjordsøksmålet

- Advertisement -

Naturvernforbundet opplever eksplosiv vekst i medlemstallet etter den skuffende dommen i Fjordsøksmålet. – Vi har aldri opplevd noe lignende, sier leder Truls Gulowsen i Naturvernforbundet.

Etter at dommen ble kjent på onsdag, der organisasjonen tapte og ble idømt 1,4 millioner kroner i saksomkostninger, har Naturvernforbundet fått mer enn 700 nye medlemmer. Dette er fem ganger mer enn i hele forrige uke, da 138 meldte seg inn.

– Denne tilliten er helt fantastisk og en skikkelig opptur for oss etter det sviende tapet i tingretten. Dette gjør oss skikkelig motiverte til å fortsette kampen for Førdefjorden og annen natur som blir rasert, nedbygd og forurenset, sier Gulowsen.

Pengene strømmer inn

I tillegg til medlemsveksten, strømmer det også inn med penger til Naturvernforbundet. Siden onsdag har det kommet inn rett i underkant av 400.000 kroner fra nesten 700 givere. En av gavene er på hele 100 000 kroner.

– Jeg vil si tusen, tusen takk – og hjertelig velkommen til alle som nå blir med på laget og til alle som gir oss penger. I Naturvernforbundet tar vi kampen for fjorder, skoger, myrer og annen natur hver eneste dag. Sammen kan vi stanse den vettløse ødeleggelsen av natur som nå pågår. Jo flere vi blir, jo sterkere står vi i kampen mot miljøødeleggelsene, sier Gulowsen i en uttalelse.

Fauna.nohttps://www.fauna.no
Takk for at du leser Fauna.no. Ta gjerne kontakt via Signal (kryptert) eller WhatsApp (kryptert) for telefon nummer 95844091. Send oss gjerne en vanlig e-post dersom du ikke trenger nettbeskyttelse: fauna@fauna.no

Mer fra forfatteren

Relaterte artikler

Advertisment

Siste nytt

Håper på vendepunkt i kampen om gruveavfall

Etter støtte fra EFTA-domstolen kan det bli et vendepunkt i en av Norges mest langvarige miljøstrider.

Helikopter og motorsag mot fremmede sorter

Fremmede sorter utgjør en alvorlig trussel mot norsk natur. Nå setter staten inn både helikopter og motorsag for å stoppe dem.

Norge får for første gang en klimastrategi for utenrikstjenesten

Norge lanserer for første gang en klimastrategi for utenrikstjenesten.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra Fauna.no

Vil vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!