Du ser bare én av sakene
Denne artikkelen er bare én del av dekningen. Som abonnent får du tilgang til alle sakene på fauna.no.
Allerede abonnent? Logg inn
Sosialistisk Venstreparti hevder at de har oppnådd stoff i gruvedrift på havbunnen.
Det går fram av en uttalelse fra SV-leder Kjersti Bergstø til NRK: – Vi har stansa planene om å åpne for gruvedrift på havbunnen. Dette er et inngrep som ikke kommer til å se dagens lys så lenge SV har en hånd på rattet. Det viser hvorfor det er viktig.
I tillegg hevder de å få gjennomslag for tog til København og Hamburg. Samtidig er det klart at skatter og avgifter blir redusert med 17 milliarder kroner i 2025.
Budsjettforliket har kommet på plass etter at forhandlingene ble flyttet fra Stortinget til Statsministers kontor. SV-lederen har forhandlet direkte med statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) og finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp).
STØTT FAUNA.NO
Vil du være med og styrke Fauna.no?
Enten du følger Fauna.no ofte eller bare stikker innom av og til, kan du støtte arbeidet vårt. Fauna.no skal være på naturens og faunaens parti, løfte fram det som trues, stille kritiske spørsmål og gi plass til saker som ellers lett blir oversett.
Du bestemmer selv hvor mye du vil bidra med.
Åpne Vipps og søk etter 658029.
Søk 658029 i Vipps
Skann med Vipps
Velg beløpet selv
Frivillig engangsstøtte – ingen abonnement eller binding.






