Fauna.no Velg abonnement

Det har blitt skutt ulv i et område man ikke skulle tro, i Kautokeino mandag.

NRK skriver at Statens naturoppsyn har fått bekreftet at en ulv er skutt i Kautokeino. Den skal ha skadd flere tamrein i området.

– SNO har gjennomført sporingsarbeid fra morgenen av, og det er kommet inn meldinger fra reindrifta om hvor ulven var. Helikopteret lettet klokka 11, og ulven ble felt klokka 11:40. Fra ulven ble observert i helikopteret til den ble felt, gikk det rundt ett minutt, sier seksjonsleder Veronica Sahlén i SNO til nettstedet rovdyr.org.

Det var søndag at Miljødirektoratet gjorde et vedtak om et én ulv kunne felles av SNO innenfor Kautokeino kommune fra 12. til 18. desember, skriver NRK med referanse til NTB.

Velg abonnement

Meld deg på nyhetsbrevet

Meld deg på Faunas gratis nyhetsbrev for å holde deg oppdatert om saker publisert på fauna.no.

Vi spammer ikke! Les vår personvernerklæring.

Fauna.no har gjort et bevisst valg om å være på naturens side, samtidig som vi er uavhengige i journalistikken. Det er ingen motsetning. Våre redaksjonelle vurderinger gjøres uavhengig av politiske, økonomiske og andre særinteresser. Å drive Fauna er en lønnet jobb, ikke dugnadsarbeid. Abonnentene gir oss muligheten til å utvikle Fauna videre, gå grundigere inn i viktige saker og nå ut til flere lesere. Vi trenger flere som mener dette arbeidet er verdt å betale for. Takk for at du leser Fauna.no – og en særlig takk til alle som støtter arbeidet gjennom et abonnement!