back to top

Reagerer på bevisst plaging av fugler

- Advertisement -

I Nordåsvatnet i Bergen driver enkelte med uvetting båtkjøring og i noen tilfeller bevisst plaging av fuglene i området.

Norsk ornitologisk forening (NOF) reagerer sterkt på den uansvarlige oppførselen. Ærfugl er en av artene som de siste årene har hatt brakkvannsområdet i bruk om sommeren.

– Dessverre får ikke ærfuglen fred i tilværelsen, sier NOF, som mener stadige tilfeller av råkjøring med båt i området er årsaken.

– Ærfuglen og andre vannfugler i Nordåsvatnet trenger ro og fred for at de skal ha anledning til å ta til seg nok næring, og ikke minst gjennomføre hekking, skriver NOF.

Fauna.nohttps://www.fauna.no
Takk for at du leser Fauna.no. Ta gjerne kontakt via Signal (kryptert) eller WhatsApp (kryptert) for telefon nummer 95844091. Send oss gjerne en vanlig e-post dersom du ikke trenger nettbeskyttelse: fauna@fauna.no

Mer fra forfatteren

Relaterte artikler

Advertisment

Siste nytt

Håper på vendepunkt i kampen om gruveavfall

Etter støtte fra EFTA-domstolen kan det bli et vendepunkt i en av Norges mest langvarige miljøstrider.

Helikopter og motorsag mot fremmede sorter

Fremmede sorter utgjør en alvorlig trussel mot norsk natur. Nå setter staten inn både helikopter og motorsag for å stoppe dem.

Norge får for første gang en klimastrategi for utenrikstjenesten

Norge lanserer for første gang en klimastrategi for utenrikstjenesten.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra Fauna.no

Vil vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!