back to top

Deler ut priser i Oslo

- Advertisement -

På frivillighetens dag, tirsdag 5. desember, deler Frivillighet Norge ut en rekke priser i Oslo.

Frivillighetens dag er en årlig begivenhet som feirer og anerkjenner frivillig innsats, og vil bli markert med en fagkonferanse og utdeling av de nasjonale frivillighetsprisene på Sentralen i Oslo.

Frivillighetens dag

Den 5. desember er FNs internasjonale dag for frivillighet. I Norge markeres denne dagen med en rekke arrangementer, blant annet en fagkonferanse og utdeling av de nasjonale frivillighetsprisene. Disse prisene deles ut hvert år for å anerkjenne og belønne enestående bidrag til frivillig arbeid.

Fagkonferanse og prisutdeling

Arrangementet vil finne sted på Sentralen i Oslo sentrum, hvor fagkonferansen varer i fire timer. Prisutdelingen starter senere på ettermiddagen. Den vil bli ledet av Yousef Hadaoui.

Helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol vil dele ut Frivillighetsprisen og Helseprisen, mens kommunal- og distriktsminister Erling Sande vil dele ut prisen til Årets frivillighetskommune. Stortingspresident Masud Gharahkhanideler vil dele ut prisen til Årets nykommer i frivilligheten.

Feirer frivilligheten

Frivillighetens dag er en viktig anledning til å anerkjenne og feire de mange menneskene som gir av sin tid og energi for å gjøre en forskjell i samfunnet. Det er en dag for å hylle uselvisk innsats og dedikasjon, og for å inspirere flere til å engasjere seg i frivillig arbeid.Frivillighet, Oslo, Sentralen, Frivillighetens dag, FNs internasjonale dag for frivillighet, nasjonale frivillighetspriser, fagkonferanse, prisutdeling, Erik Wold, Jonas Gahr Støre, Yousef Hadaoui, Ingvild Kjerkol, Erling Sande, Masud Gharahkhanideler.

Fauna.nohttps://www.fauna.no
Takk for at du leser Fauna.no. Ta gjerne kontakt via Signal (kryptert) eller WhatsApp (kryptert) for telefon nummer 95844091. Send oss gjerne en vanlig e-post dersom du ikke trenger nettbeskyttelse: fauna@fauna.no

Mer fra forfatteren

Relaterte artikler

Advertisment

Siste nytt

Krav om 170 ulver i Norge: – Bestanden på randen av kollaps

Slår alarm om ulven i Norge, og krever minimumsnivå på 170 ulver i for å unngå utryddelse.

Klimavarsel fra dypet: Nordsjøen overrasker forskerne med sensasjonelt funn

Et internasjonalt forskningstokt har nylig avslørt overraskende og tankevekkende funn fra Nordsjøen.

Historisk havørnprosjekt fullført etter 18 års samarbeid

Fire norske havørner sluppet fri i Killarney nasjonalpark markerer slutten på et unikt restaureringsprosjekt.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra Fauna.no

Vil vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!